OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

 

ROK SZKOLNY 2007/2008


KONKURSY PRZEDMIOTOWE


       


    II miejsce dla Kayi Kostrzewskiej i III miejsce dla Weroniki Różyło w VIII Wojewódzkim Konkursie Chemicznym – Partnerstwo Edukacji i Przemysłu (pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty)

    Wojciech Łopuszko (3a), Joanna Wójcik (3a), Ewa Nestorowicz (3b) i Bartosz Dawidziak (3d) uzyskali Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL

    W XV Małej Olimpiadzie Wiedzy Społeczno-Ekonomicznej zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne uczennice klasy 3 B zajęły wysokie lokaty: Agnieszka Spiechowicz - 3 miejsce, Karolina Pełszyk - 6 miejsce, Dominika Gajewska - 8 miejsce i Agnieszka Świderska - 10 miejsce.

    Marta Czapka zajęła III m w konkursie ,, Starożytność w literaturze, filozofii i sztuce" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 29.

    Drużyna w składzie: Ewa Nestorowicz kl.III b, Karol Marcewicz kl. III b, Klaudia Kuśnierz kl III e zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym Pt. " Jezioro Miedwie zbiornik wodny w Gminie Stare Czarnowo" i wygrała kamerę.

    Joanna Jakubik klasa IIIa i Nicola Lamorska z klasy Ic zostały wyróżnione za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym " Ekoplaneta"

    Estera Świdrów zajęła II miejsce w KONKURSIE OMNIBUS GIMNAZJALISTA 2008 zorganizowanym przez LO Towarzystwa Salezjańskiego.

    Kaja Chojnacka i Iga Pruffer zostały laureatkami KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO zorganizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

    Michał Sobota i Agnieszka Spiechowicz są finalistami Konkursu Matematycznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

    Wynik bardzo dobry w Kangurze osiągnęła Agnieszka Bernardelli kl.1a , natomiast wyróżnienia mają Paweł Lachowicz i Igor Fijałkowski kl.3a.

    Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie zostali: Szymon Mądraszewski (kl. II C), Estera Świdrów (kl. III B) i Paweł Lachowicz (kl. III A).

    Szymon Mądraszewski został finalistą II Szczecińskiego Konkursu Historycznego zorganizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

    Paweł Lachowicz został finalistą konkursu "Na tropie XX wieku" zorganizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące.

    Marta Pietrzyk z kl. III E zdobyła 3 miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg" w kategorii "praca indywidualna". Marta przygotowała pracę na temat: "Zamki, pałace, dwory - historia i współczesność". W szkole najlepiej wypadli: Szymon Mądraszewski z kl. II C (w teście wiedzy historycznej) oraz Karina Jakubczyk z kl. III C (praca indywidualna).

    Radosław Godlewski z klasy 1a zajął 1 miejsce w III Międzygimnazjalnym Konkursie Mitologicznym

    Natalia Lipińska z klasy 3a otrzymała wyróżnienie w finale konkursu pod patronatem IPN-u "Kobiety w mojej rodzinie. Opowieść świadka, z najnowszą historią w tle"

     Karolina Pełszyk, Agnieszka Świderska i Monika Potiopa zostały laureatkami Konkursu Ekonomicznego zorganizowanego przez LO VII. Dominika Gajewska otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

    Michał Sobota jet laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, a Wojciech Duda finalistą.

    Katarzyna Malecha zajęła I miejsce, a Aleksandra Czajkiewicz II w Międzygimnazjalnym konkursie biologicznym pt. "Tajemnice ludzkiego ciała"

     Kaja Chojnacka (kl. 3e) i Iga Prüffer (kl. 3c) awansowały do finału II Konkursu Polonistycznego zorganizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

     Wyniki konkursu ALFIK HUMANISTYCZNY: Jagoda Suczkow (kl.3d) - druga lokata w Polsce i najlepszy wynik w szkole, drugą lokatę osiągnęli również: Katarzyna Dolatowska (kl. 2b), Magdalena Puchalska (kl. 2a), Ewa Nestorowicz (kl. 3b), Iga Prüffer (kl. 3c), Patrycja Jarońska (kl. 3a), Estera Świdrów (kl. 3b); trzecią lokatę osiągnęli: Zuzanna Majewska (kl. 2a), Przemysław Szczerbik (kl. 2d), Weronika Różyło (kl. 2b), Klaudia Kuśnierz (kl. 3e), Filip Ziontkowski (KL. 3b), Kaja Chojnacka (kl. 3e), Agnieszka Spiechowicz (kl. 3b).

    Uczniowie kl 1a – Agnieszka Bernardelli oraz Maciej Buca zajęli jako zespół 2 miejsce w konkursie „Math in English” zorganizowanym w dniu 12 marca 2008 przez Gim 43. Agnieszka została zwyciężczynią tego konkursu.

    W Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy o Internecie organizowanej przez DialNet Masters przy współudziale z Politechniką Wrocławską w I etapie nasza drużyna w składzie Ernest Szustakowski, Bartosz Budnik, Konrad Kopczyński, Bartosz Wenzel zajęła 5 miejsce w okręgu czyli w połączonych województwach zachodniopomorskim i lubuskim.

    Dodrochna Głąbińska awansowała do finału Konkursu Geograficznego zorganizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

    Agnieszka Spiechowicz i Michał Sobota awansowali do finału Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodeieży Uzdolnionej.

    Agnieszka Spiechowicz zajęła II miejsce a Monika Makowska IX miejsce w Konkursie Ekonomicznym MŁODY PRZEDSIĘBIORCZY zorganizowanym przez Zespoł Szkół Ogrodniczych.

    Laureaci Konkursu Biologicznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej to Leszek Mieszko Mierzwicki i Michał Sobota.

    Od listopada bialiśmy udział w XVI Konkursie Przedmiotowym Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Gimnazjalnych Województwa Zachodniopomorskiego - 2007/2008. W etapie rejonowym brał udział Ernest Szustakowski i Bartosz Budnik. obaj z klas trzecich.

    Na początku grudnia odbyły sie szkolne eliminacje I Konkursu Informatycznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej. Trzej najlepsi uczniowie którzy wzieli udział w etapie rejonowym to: Ernest Szustakowski (3e), Bartosz Wenzel (2a) i Patryk Cyrklaff (1a). Do finału który odbędzie się 5.03.2008 zakwalifikowali się Ernest Szustakowski i Patryk Cyrklaff.

    Szymon Mądraszewski awansował do finału II Szczecińskiego Konkursu Historycznego zorganizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

    Justyna Błońska, Kamila Kusiewicz Marta Czapka i Iga Pruffer awansowały do finału Konkursu Języka Polskiego zorganizowanego przez CDiDN.

    11 grudnia odbył się kolejny ogólnopolski konkurs języka niemieckiego organizowany przez Szkolną Akademię Wiedzy. Na poziomie klas pierwszych najwyżej uplasowała się Nicola Lamorska z klasy 1C (33 miejsce). W klasach trzecich wygrała Irena Kohler z klasy 3B i zajęła pierwsze miejsce w kraju!! Miejsce siódme zajęła Ewa Nestorowicz z klasy 3B.

    23 listopada odbył się VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW. W konkursie wzięło udział 45 uczniów. Do etapu regionalnego zakwalifikowali się: Ewa Nestorowicz 3B, Irena Kohler 3B, Marcin Malinowski 2B, Paula Cuper 2C

    9 listopada odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego OLIMPUS. W klasach pierwszych najlepsza okazała się Beata Dylewska z klasy 1A zajęła 24 miejsce w kraju. W klasach drugich wygrał Marcin Malinowski z klasy 2B, który zajął 7 miejsce w kraju. W klasach trzecich, na miejscu 2 uplasowała się Irena Kohler z klasy 3B.

    24 października odbyła się w naszej szkole VII edycja konkursu z języka niemieckiego DEUTSCHFREUND. Pierwsze miejsce w województwie oraz pierwsze miejsce w kraju zdobyła Irena Kohler z klasy 3B.

    WYNIKI KONKURSU "ENGLISH HIGH FLIER 2007" organizowanego przez Łowców Talentów „Jersz” z Wrocławia

    KLASY PIERWSZE: Maciej Buca 1a – 1 miejsce w województwie, Adam Rogoziński 1a – 3 miejsce, Przemek Ostrowski 1a – 5 miejsce, Radek Godlewski 1a – 9 miejsce, Michał Muszyński 1a – 13 miejsce, Agata Matacz 1a – 14 miejsce, Agnieszka Bernardelli 1a – 15 miejsce, Alex Moroz 1a – 16 miejsce w województwie.

    KLASY DRUGIE: Aleksandra Dobrowolska 2a - 1 miejsce w województwie, Jędrzej Laskowski 2a – 7 miejsce, Puchalska Magdalena – 12 miejsce, Wenzel Bartosz 2a – 18 miejsce w województwie.

    KLASY TRZECIE: Igor Fijałkowski 3a – 2 miejsce w województwie, Mieszko Nierzwicki 3a – 3 miejsce, Duda Wojtek 3a – 4 miejsce, Brzezińska Bogna 3a – 7 miejsce, Lachowicz Paweł 3a – 8 miejsce, Pliszka Alicja 3a – 13 miejsce, Gąbińska Dobrochna 3e – 15 miejsce, Sobota Michał 3a – 16 miejsce w województwie.

    IMPROVE YOUR ENGLISH COMPETITION KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

    Do II etapu konkursu - eliminacji rejonowych - przeszli: Mieszko Nierzwicki 3a, Igor Fijałkowski 3a, Michał Sobota 3a, Bogna Brzezińska 3a, Patrycja Jarońska 3a, Justyna Błońska 3a, Anna Głowacka 3e, Nina Kuśnierkiewicz 3e, Maciej Ślęczka 3e, Michał Ślęczka 2d, Maksymilian Głowacki 2a.

    MŁODY POLIGLOTA 2008 W etapie rejonowym szkołę reprezentować będą: Michał Sobota 3a, Wojciech Duda 3a, Patrycja Kiszczeńska 3a.

    17 listopada bieżącego roku uczniowie klasy IIIa Michał Sobota i Mieszko Nierzwicki oraz Dobrochna Głąbińska z IIIe reprezentowali nasze gimnazjum w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Liceum i Gimnazjum Języków Obcych i Informatyki ‘Sapientia’. Na 71 osoby biorące udział w konkursie Mieszko zajął 6 miejsce !!!Gratulujemy!!!

    Wojciech Duda i Michał Sobota awansowali do finału Konkursu Biologicznego zorganizowanego przez CDiDN

    Bogna Brzezińska i Joanna Twarużek awansowały do finału Konkursu Fizycznego zorganizowanego przez CDiDN

    Szymon Mądraszewski, Paweł Lachowicz i Estera Świdrów awansowali do finału Konkursu Historycznego zorganizowanego przez CDiDN.

    Michał Sobota 3a jest finalistą Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego.

    Finaliści Konkursu Biologicznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej to Leszek Mieszko Mierzwicki i Michał Sobota

    II Miejsce w Szczecinie w Olimpiadzie zdrowego trybu życia zajęła Justyna Błońska IIIa

    II i III miejsce w Szczecinie w Konkursie wiedzy o AIDS zajeły Klaudia Kuśnierz IIIe i Małgorzata Ostrowska IIIc.

    Wyniki konkursu matematycznego ALFIK :

    Najlepszy rezultat w szkole osiągnęła uczennica kl.1a – Agnieszka Bernardelli zdobywając 140 pkt na 150 możliwych. Zajęła tym samym 18 miejsce w naszym województwie.

    Wśród pozostałych uczestników wysokie wyniki mają :

    kl. pierwsze: Godlewski Radosław 1a – 109 pkt, Fliciński Filip 1a – 107,25 pkt, Neczaj Aleksandra 1d – 101,5 pkt

    kl. drugie: Śliż Maciej 2c – 118 pkt, Różyło Weronika 2b i Wróbel Krzysztof 2c– 117,5 pkt, Glura Piotr 2a – 101,25 pkt

    kl. trzecie: Jarońska Patrycja 3a – 119,75 pkt ( 26 m. w woj.), Sobota Michał 3a – 118,75 pkt ( 29 m. w woj), Łopuszko Wojciech 3a – 115 pkt, Fijałkowski Igor 3a -110 pkt, Lachowicz Paweł 3a – 108,75 pkt, Gajewska Dominika 3b – 101,25 pkt.

    Odbył się II Konkurs Papieski pt."Młodzi uczniami Chrystusa". W etapie szkolnym wzięło udział dwunastu uczniów. Troje z nich: Katarzyna Dolatowska, Szymon Mądraszewski i Monika Skalska zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Do etapu diecezjalnego, który odbędzie się w marcu przeszli: Katarzyna Dolatowska i Szymon Mądraszewski.

    Dnia 24 listopada br w Gimnazjum nr 9 w Szczecinie odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Sztuce „A to Polska właśnie...” zorganizowany w setną rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Dolatowska (kl.2 b), Kaja Chojnacka (kl.3 e) i Iga Prüffer (kl.3 c), która zdobyła wyróżnienie.

    W konkursie historycznym "Polskie Drogi do Niepodległości" zorganizowanym 12 listopada przez Szkoły Salezjańskie w Szczecinie i Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty uczennice Karina Jakubczyk, Joanna Twarużek i Alicja Kępińska reprezentowały szkołę.Joanna Twarużek z kl. III D zajęła IV miejsce, a Alicja Kępińska z kl. III A - VI miejsce.

    Dnia 23 listopada br w Książnicy Pomorskiej odbył się finał konkursu wojewódzkiego organizowanego przez Gimnazjum nr 29 w Szczecinie pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pt.:„ Św. Otton i epoka, w której żył”.

    W kategorii prac literackich uczniowie naszej szkoły nie mieli sobie równych ! I tak:
    I miejsce zajął Wojciech Łopuszko z klasy 3a
    II miejsce – Mateusz Mikutowski z klasy 2c
    III miejsce – Joanna Jakubik z klasy 3a
    Dyplomy i nagrody książkowe wręczył naszym laureatom sam Kurator Oświaty- Maciej Kopeć.


 

     

 


KONKURSY ARTYSTYCZNE


     I miejsce dla Magdaleny Puchalskiej i III miejsce dla Sylwii Roman w VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Drzewa na terenie ZCH Police"

     I miejsce dla Kingi Hałasy w kategorii felieton, II miejsce dla Marty Smagi w kategorii felieton, I miejsce dla Klaudii Kuśnierz w kategorii wiersz, II miejsce dla Małgorzaty Ostrowskiej w kategorii plakat w Miejskim Konkursie Artystycznym „EkoRower przyszłości”.

     Joanna Cieśluk zajęła II miejsce w Konkursie Recytatorskim ,, Moja ukochana poezja ..." zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogrodniczych

    Joanna Cieśluk otrzymała wyróżnienie w przeglądzie miejskim Małego Konkursu Recytatorskiego.

    Joanna Cieśluk zajęła I miejsce w Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości ks. Jana Twardowskiego w Gimnazjum 29.

    Agnieszka Świderska zajęła II m a Klaudia Dobiasz III m w Konkursie Plastycznym - Wiersze ks. Jana Twardowskiego w Gimnazjum 29.

    Zespół w składzie : Patrycja Chlibyk, Justyna Błońska, Marta Czapka wywalczył III miejsce w Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej.

    W Konkursie Fotograficznym "Środowisko wokół nas" Joanna Mościbroda zajęła I m a Aleksandra Marczak II m. W Konkursie Plastycznym "Sedina - wiatr od morza" Justyna Błońska zajęła IV m.

    27 października uczniowie naszego gimnazjum Filip Ziontkowski, Joanna Cieśluk, Patrycja Żukowaka, Michał Muszyński i Adam Rogoziński wzięli udział w XII Jesiennym Turnieju Recytatorskim w klubie DELTA w Dąbiu. Joanna Cieśluk zajęła III miejsce a Filip Ziontkowski otrzymał wyróżnienie.

    7 listopada w Teatrze Polskim odbył się Konkurs Recytatorski SZCZECIŃSKI PARNAS. Szkołę reprezentowali: Patryk Wawryniuk i Joanna Cieśluk. Joanna Cieśluk zajęła II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

KONKURSY SPORTOWE


    2 miejsce w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Gimnazjów Miasta Szczecina chłopców w roku szkolnym 2007/08

    2 miejsce w Pucharze Humberta chłopców GIM roku szkolnym 2007/08

    Bartosz Dawidziak
  • 2 miejsce – sztafeta 4 x 100 m – Szkolna Liga LA
  • 2 miejsce – 300 m – Szkolna Liga LA
  • 1 miejsce – sztafeta olimpijska – Dzień Sztafet GIM
  • 1 miejsce – Indywidualne Biegi Przełajowe
  • 1 miejsce – 400 m – Indywidualne Mistrzostwa w LA
    Dominik Kudła
  • 2 miejsce – sztafeta 4 x 100 m – Szkolna Liga LA
  • 3 miejsce – sztafeta szwedzka – Dzień Sztafet GIM
    Maciej Kopa
  • 2 miejsce – sztafeta 4x 100 m – Szkolna Liga LA
  • 2 miejsce – 1000 m – Liga Biegowa GIM
  • 1 miejsce – sztafeta olimpijska – Dzień Sztafet GIM
  • 1 miejsce – 800 m – Indywidualne Mistrzostwa w LA
  • 2 miejsce – 800 m – Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego
  • 2 miejsce – 1000 m – II Runda Ligi Biegowej GIM
    Marcin Zomerski
  • Powołany do reprezentacji Polski juniorów w piłce nożnej
  • Powołany do reprezentacji juniorów ZZPN
    Michał Kluczyński
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Szczecina w Tenisie Stołowym 2007/08
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Regionu B – awans do Finału Wojewódzkiego
  • 3 miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady
    Jakub Wojewoda
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Szczecina
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Regionu B
  • 3 miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady
    Igor Fijałkowski
  • 1 miejsce – 100 m – Szkolna Liga LA
  • 2 miejsce – sztafeta 4 x 100 m – Szkolna Liga LA
  • 2 miejsce – 100 m – Liga Biegowa GIM
  • 1 miejsca - sztafeta olimpijska – Dzień Sztafet
  • 2 miejsce – sztafeta 4 x 100 m – Mistrzostwa Polski w Słubicach
  • Powołany do Kadry ZZPN
    Wojciech Łopuszko
  • 3 miejsce – skok wzwyż – Szkolna Liga LA
  • 3 miejsce – sztafeta szwedzka – Dzień Sztafet GIM
    Michał Sobota
  • 3 miejsce – 1000 m – Liga Biegowa GIM
  • 1 miejsce – sztafeta olimpijska – Dzień Sztafet GIM
    Szymon Conder
  • 3 miejsce – 300 m –Liga Biegowa GIM
    Oskar Fijałkowski
  • 3 miejsce – sztafeta szwedzka – Dzień Sztafet GIM
    Agnieszka Świderska
  • 2 miejsce – sztafeta 4 x 100 m – Szkolna Liga LA
  • 4 miejsce – 100 m – Szkolna Liga LA
  • 2 miejsce – 300 m – Liga Biegowa GIM
  • 1 miejsce – sztafeta olimpijska – Dzień Sztafet GIM
  • 2 miejsce – 100 m – II Runda Ligi Biegowej GIM
    Weronika Kurka
  • 2 miejsce – sztafeta 4 x 100 m – Szkolna Liga LA
  • 4 miejsce – skok wzwyż – Szkolna Liga LA
  • 2 miejsce – sztafeta szwedzka – Dzień Sztafet GIM
    Katarzyna Hnat
  • 2 miejsce – 600 m – Liga Biegowa GIM
  • 1 miejsce – sztafet olimpijska – Dzień Sztafet GIM
  • 3 miejsce – Indywidualne Biegi Przełajowe
  • 2 miejsce – 1500 m – Indywidualne Mistrzostwa w LA


    GRY ZESPOŁOWE
  • 4 MIEJSCE PIŁKA SIATKOWA dziewcząt MISTRZOSTWA SZCZECINA
  • 5 MIEJSCE PIŁKA SIATKOWA chłopców MISTRZOSTWA SZCZECINA
  • 5 MIEJSCE PIŁKA NOŻNA chłopców MISTRZOSTWA SZCZECINA
  • 5 MIEJSCE PIŁKA KOSZYKOWA dziewcząt MISTRZOSTWA SZCZECINA


    TENIS STOŁOWY
  • 1 MIEJSCE - MISTRZOSTWA SZCZECINA
  • 2 MIEJSCE – FINAŁ POWIATOWY GIMNAZIADY
  • 3 MIEJSCE – FINAŁ WOJEWÓDZKI GIMNAZIADY


    LEKKOATLETYKA
  • II MIEJSCE – SZKOLNA LIGA BIEGOWA CHŁOPCÓW
  • II MIEJSCE – PUCHAR HUMBERTA CHŁOPCÓW
  • II MIEJSCE - FINAŁ WOJEWÓDZKI PUCHARU HUMBERTA
  • IV MIEJSCE – PUCHAR HUMBERTA DZIEWCZĄT
  • I MIEJSCE – SZTAFETA OLIMPIJSKA
  • II MIEJSCE – SZTAFETA SZWEDZKA DZIEWCZĄT
  • III MIEJSCE - SZTAFETA SZWEDZKA CHŁOPCÓW


    Michał Kluczyński i Jakub Wojewoda awansowali do finału wojewódzkiego rozgrywek w tenisa stołowego.

    Nasza szkoła otrzymała Puchar Szczecina za udział w imprezach na orientację.

    Obecny rok szkolny to wielki powód do dumy. Pomimo, że w zeszłym roku poprzeczka "została zawieszona wysoko" nasi uczniowie nie obniżyli poziomu reprezentowania naszej szkoły. Wręcz odwrotnie - Gimnazjum nr 10 zaczęło osiągać miejsca medalowe w klasyfikacjach końcowych. W Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej reprezentacja chłopców zajęła drugie miejsce, dziewczyny zaś czwarte. Wiele sukcesów zdobyli nasi uczniowie w Lidze Biegowej. W Biegach Sztafetowych medale dla "Dziesiątki" wywalczyły sztafety chłopców (olimpijska - złoto; szwedzka - brąz) oraz dziewcząt (olimpijska - złoto; szwedzka - srebro).

    Nasza szkoła współpracuje z dwoma klubami lekkoatletycznymi (MKS Kusy Sz-n oraz Olimpic Sz-n). W klubach tych nasze gimnazjum reprezentują: Agnieszka Świderska, Katarzyna Hnat, Weronika Kurka, Maciej Kopa, Michał Sobota, Dominik Kudła, Igor Fijałkowski oraz Bartosz Dawidziak. Dwóch ostatnich brało udział w Mistrzostwach Polski w Słubicach.

Sukcesy naszych lekkoatletów


    II miejsce w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Gimnazjów Miasta Szczecina w kategorii chłopców,

    II miejsce w sztafecie chłopców 4x100 m
    Dominik Kudła 3d
    Maciej Kopa 3d
    Bartek Dawidziak 3d
    Igor Fijałkowski 3a

    II miejsce w biegu na 300 metrów – Bartek Dawidziak (3d)

    I miejsce w biegu na 100 metrów – Igor Fijałkowski (3a)

    III miejsce w skoku wzwyż – Wojciech Łopuszko (3a)

    II miejsce w sztafecie dziewcząt 4x100 metrów
    Agnieszka Świderska (3b)
    Weronika Kurka (3b)
    Delfina Kibatshi (1e)
    Anastazja Kaliniczenko (1a)

    I miejsce w sztafecie olimpijskiej dziewcząt
    Katarzyna Hnat (3c)
    Agnieszka Świderska (3b)
    Delfina Kibatshi (1e)
    Anastazja Kaliniczenko (1a)

    I miejsce w sztafecie olimpijskiej chłopców
    Michał Sobota (3a)
    Maciej Kopa (3d)
    Igor Fijałkowski (3a)
    Bartek Dawidziak (3d)

    III miejsce w sztafecie szwedzkiej dziewcząt
    Ada Rosik (1d)
    Aleksandra Szelągowska (2a)
    Weronika Kurka (3b)
    Marta Szydłowska (2a)

    III miejsce w sztafecie szwedzkiej chłopców
    Jakub Pachulski (2d)
    Wojciech Łopuszko (3a)
    Dominik Kudła (3d)
    Oskar Fijałkowski (3a)

ROK SZKOLNY 2006/2007


KONKURSY PRZEDMIOTOWE


Katarzyna Napiórkowska i Paweł Kardański z klasy 3e uzyskali Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych w skrócie znany jako ECDL.

W XIV Olimpiadzie Społeczno-Ekonomicznej zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne szkołę reprezentowali: Dominika Bownik 3 miejsce, Karol Zyber 4 miejsce, Piotr Winiarski 7 miejsce, Grzegorz Grelak 8 miejsce.

WYNIKI KONKURSU "ENGLISH ACE 2007" organizowanego przez Łowców Talentów „Jersz” z Wrocławia

        KLASY PIERWSZE: Ślęczka Michał 1d – 4 miejsce w województwie, Dobrowolska Aleksandra 1a – 6 miejsce, Nadolna Kaja 1a – 10 miejsce, Laskowski Jędrzej 1a – 13 miejsce, Adamska Aleksandra 1a – 14 miejsce, Wojtarowicz Marta 1a – 18 miejsce w województwie.

        KLASY DRUGIE: Pliszka Alicja 2a - 2 miejsce w województwie, Sobota Michał 2a – 5 miejsce, Ślęczka Maciej 2e – 7 miejsce, Bieńko Katarzyna 2a – 8 miejsce, Niedrzwicki Mieszko 2a – 11 miejsce, Głowacka Anna 2e – 11 miejsce, Jarońska Patrycja 2a – 14 miejsce, Kępińska Alicja 2a – 14 miejsce, Szydłowska Marta 2a – 19 miejsce, Kiszczeńska Patrycja 2a – 19 miejsce w województwie.

        KLASY TRZECIE: Słowik Claudia 3a – 2 miejsce w województwie i 20 w kraju, Sobczak Magdalena 3a – 7 miejsce, Grelak Grzegorz 3a – 7 miejsce, Gabrysiak Adam 3e – 9 miejsce, Stróżowska Agata 3c – 11 miejsce, Plucińska Olga 3e – 13 miejsce, Reben Aleksandra 3a – 15 miejsce, Kośmińska Irenka 3e – 15 miejsce, Radaczewska Paulina 3c – 15 miejsce, Szajko Maurycy 3a – 18 miejsce, Łozowska Paulina 3a – 18 miejsce w województwie.

Katarzyna Pawłowska została finalistką IV Konkursu Języka Niemieckiego zorganizowanego przez LOIX.

Irena Kohler reprezentowała szkołę w konkursach j. niemieckiego:
XI Festiwal Języka Niemieckiego ,,Złoto Renu”w LO SAPIENTIA - 2 miejsce
Konkurs na wiersz – organizator Gimnazjum POMERANIA – 2 miejsce
Olimpiada Języka Niemieckiego –OLIMPUS z Warszawy – III miejsce w Polsce (laureatka)
ALBUS 2007 zorganizowany przez Centrum Edukacji Warszawa i zajęła I miejsce w Polsce.

Klasa IIb przystąpiła do konkursów j.niemieckiego zorganizowanych przez Gimnazjum POMERANIA
Konkurs plastyczny na flagę Niemiec – 2 miejsce
Przedstawienie ,,Das Deutsche Marchen” – 3 miejsce
Quiz ,, Deutschland und die Sprache – kein Problem” – 1 miejsce (Justyna Dobryłko, Dominika Gajewska, Irena Kohler)

Gimnazjum nr 18 zorganizowało konkurs ,, W słonecznej Helladzie”. Miejsca uczniów naszej szkoły: Olga Strzeżek 2, Oskar Niebylski – Adamiak 3, Klaudia Trzeciak 6.

W SP 11 odbył się konkurs PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA. Szkołę reprezentowali : Justyna Dobryłko – 2 miejsce, Ewa Nestorowicz, Karol Marcewicz.

Zakłady Chemiczne POLICE S.A. zorganizowały VII Konkurs Partnerstwo Edukacji i Przemysłu. Patrycja Jarońska i Marta Czapka zajęly 2 miejsce.

Gimnazjum nr 5 zorganizowało Konkurs Eko – Zdrowotny . Piotr Winiarski - 6 miejsce, Maja Trifunowić – 7 miejsce.

Piotr Godlewski otrzymał wyróżnienie w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2007 .

20 kwietnia drużyna Gimnazjum nr 10 w składzie: Marta Wacławik, Olga Plucińska, Monika Wójcicka zajęła III miejsce w konkursie wiedzy o ochronie środowiska pt.:"Chrońmy środowisko naturalne" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 18 w Szczecinie.

21 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego odbyła się VIII edycja interdyscyplinarnego konkursu OMNIBUS GIMNAZJALISTA 2007. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Chrzanowska, Oskar Niebylski - Adamiak, Piotr Godlewski. Dominika Chrzanowska została finalistką tego konkursu.

Karolina Pilarz została laureatką konkursu biologicznego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i CDiDN w Szczecinie.

Kaja Chojnacka została finalistką I Szczecińskiego Konkursu Polonistycznego zorganizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

Mikołaj Giel i Kaja Nadolna zajęli pierwsze miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym MATHS in ENGLISH zorganizowanym przez SP 42.

Olgierd Portykus, Krzysztof Kiepkał i Przemysław Kęsicki zajęli 16 miejsce w regionie w konkursie Z KLASY DO KASY zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą i NBP.

W dniu 1 marca 2007 roku odbył się konkurs międzygimnazjalny „Math in English” w Gimnazjum nr 43 w Szczecinie. Uczniowie naszego gimnazjum zajęli:
Mikołaj Giel – I miejsce
Kaja Nadolna – II miejsce
W klasyfikacji drużynowej Gimnazjum nr 10 zajęło I miejsce.

Karolina Pilarz awansowała do etapu wojewódzkiego Konkursu Biologicznego a Oskar Niebylski-Adamiak do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i CDiDN w Szczecinie.

Krzysztof Witko, Michalina Mirecka, Maciej Cholewiński i Sandra Bartel zakwalifikowali się do etapu finałowego IV Konkursu Historycznego "Na tropie XX wieku" zorganizowanego przez LO II w Szczecinie.

W II etapie konursu ZŁOTE PIÓRO Irena Kohler otrzymała wyróżnienie w kategorii DOBRY POMYSŁ.

Kamila Klimczak, Magdalena Sobczak, Arleta Strągowska i Anna Bartocha awansowały do II etapu Konkursu Wiedzy o Literaturze i Języku zorganizowanego przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące.

Jesienią uczniowie naszej szkoły przystąpili do Konkursu Języka Polskiego zorganizowanego przez BIURO KONKURSÓW OLIMPUS. Oto miejsca naszych uczniów w Polsce: klasy pierwsze - Mateusz Mikutowski 14, Mikołaj Giel 17, Marta Szymańska 22, klasy drugie - Aleksandra Czajkiewicz 12, Patrycja Jarońska 12, Michał Sobota 12, klasy trzecie - Oskar Niebylski - Adamiak 19, Anna Bartocha 21, Michalina Mirecka 21.

Paulina Radaczewska i Claudia Słowik awansowały do etapu wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego z Elementami Wiedzy o Sztuce zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i CDiDN w Szczecinie.

Oskar Niebylski - Adamiak awansował do finału I Szczecińskiego Konkursu Historycznego zorganizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

WYNIKI KONKURSU ‘ENGLISH HIGH FLIER 2006’ organizowanego przez Łowców Talentów „Jersz” z Wrocławia

        KLASY PIERWSZE: Aleksandra Dobrowolska 1a - 2 miejsce w województwie, Łukasz Majos 1a - 5 miejsce, Bartosz Wenzel 1a – 8 miejsce, Paula Burbicka 1a – 9 miejsce, Malwina Kowejsza 1a - 11 miejsce, Aleksander Lasocki 1a - 14 miejsce w województwie

        KLASY DRUGIE: Leszek Nierzwicki 2a - 2 miejsce w województwie, Michał Sobota 2a - 3miejsce, Alicja Kępińska 2a - 4 miejsce, Duda Wojciech 2a - 5 miejsce, Nina Kuśnierkiewicz 2e - 8 miejsce, Alicja Pliszka 2a - 14 miejsce, Marta Szydłowska 2a - 17 miejsce, Maciej Ślęczka 2e - 19 miejsce w województwie

        KLASY TRZECIE: Artur Lebiedziński 3a - 7 miejsce w województwie, Adam Dębowski 3a - 12 miejsce, Tymoteusz Rokicki 3a - 12 miejsce, Paulina Łozowska - 17 miejsce, Magdalena Sobczak 3a - 17 miejsce, Michał Truszczyński 3a – 19 miejsce w województwie

         17 listopada bieżącego roku uczniowie klasy IIIa Magdalena Sobczak, Claudia Słowik oraz Artur Lebiedzinski reprezentowali nasze gimnazjum w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Liceum i Gimnazjum Języków Obcych i Informatyki ‘Sapientia’. Na 84 osoby biorące udział w konkursie Magda zajęła 7 miejsce, Claudia 8 miejsce zaś Artur 11 miejsce.

         W Konkursie "Młody Poliglota 2007", zorganizowanym przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej, szkołę reprezentowali: Magdalena Sobczak z klasy 3a, Claudia Słowik z klasy 3a oraz Grzegorz Grelak klasy 3c. Magda Sobczak zakwalifikowała się do finału konkursu.


W Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym przez Biuro Konkursów JERSZ z Wrocławia Irena Kohler zajęła I miejsce w Polsce.

W 3 etapie Złotego Pióra wyrożnienie w kategorii - dobrze napisane - otrzymała Maja Trifunović z klasy 3a. Pracę można przeczytać w dziale poezja i proza.

W VI Szczecińskim Konkursie Biologicznym do finału awansowały Olga Plucińska i Arleta Strągowska.

6 XI 2006r. szkoły salezjańskie we współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym zorganizowały konkurs „Polskie drogi do niepodległości”. Nasza drużyna,w składzie IZABELA STASIUK z klasy 3e, DAWID KORNIAK i OSKAR NIEBYLSKI – ADAMIAK z klasy 3c, zajęła III miejsce w klasyfikacji szkół i okazała się najlepszą szkołą spośród gimnazjów szczecińskich uczestniczących w tym konkursie.

KONKURSY ARTYSTYCZNE


Karina Kibatshi zajęła I miejsce a Katarzyna Dolatowska III miejsce w KONKURSIE POEZJI OPTYMISTYCZNEJ zorganizowanym przez Gimnazjum 34.

W V konkursie plastycznym MOJA MAŁA OJCZYZNA zorganizowanym przez CDiDN zostały wyróżnione prace Magdaleny Puchalskiej i Sylwii Sotek.

Michalina Mirecka otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim ~ WIARA ~ NADZIEJA ~ MIŁOŚĆ zorganizowanym przez klub DELTA

Klub Młodego Humanisty zajął I miejsce w IV Przeglądzie Teatralnym zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4.

Martyna Zając zajęła I miejsce w konkursie plastycznym PARTNERSTWO EDUKACJI i PRZEMYSŁU zorganizowanym przez Zakłady Chemiczne POLICE

Prace Weroniki Chrobowskiej, Olgi Strzeżek i Estery Świdrów zostały zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich konkursu plastycznego KIEDY DZWONIĘ PO STRAŻ POŻARNĄ - zorganizowanego przez Komendę Główną Straży Pożarnej.

Katarzyna Dolatowska i Karina Kibatshi zajęły II miejsce w Konkursie Poetyckim MITY GRECKIE zorganizowanym przez Gimnazjum 18

KLUB MŁODEGO HUMANISTY zajął I miejsce w II Międzygimnazjalnym Konkursie Mitologicznym zorganizowanym przez Gimnazjum 43 w Szczecinie.

Piotr Godlewski zajął III miejsce w konkursie wiedzowym zorganizowanym przez Gimnazjum 43 w Szczecinie.

12 stycznia w SP 51 odbył się dzielnicowy przegląd Małego Konkursu Recytatorskiego. Michalina Mirecka uzyskała wyróżnienie.

Gimnazjum 5 zorganizowało konkurs na kartkę bożonarodzeniową. I miejsce zdobyła Kaja Kostrzewska.

W VIII Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej zorganizowanym przez SP 35 oraz Parafię p.w. Miłosierdzia Bożego Martyna Zając zajęła I miejsce a zespół wokalny DZIESIĄTKA III miejsce.

21 X 2006r. w klubie DELTA odbył się XI Jesienny Turniej Recytatorski. Wyróżnienia otrzymały: Bogna Sayna i Dorota Zawadzka

4 XI 2006r. w SP 61 odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości C.K.Norwida. Michalina Mirecka zajęła I miejsce w kategorii GIMNAZJA.

18 XI 2006r. w Teatrze Polskim odbył się konkurs recytatorski SZCZECIŃSKI PARNAS. Michalina Mirecka otrzymała wyróżnienie.

1 XII 2006r. w ZSO nr 5 odbyła się I edycja konkursu piosenki świątecznej. Zespół muzyczny ,,Dziesiątka" zajął II miejsce.



ZAWODY SPORTOWE


Lekkoatletyka

Dawidziak Bartosz II miejsce w Lidze Biegowej na 300 m w ramach Gimnazjady II miejsce w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w biegach przełajowych

Kopa Maciej II miejsce w Lidze Biegowej na 1000 m w ramach Gimnazjady II miejsce w Polickiej Piętnastce

Fijałkowski Igor II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Szczecina w biegu na 100 m

Zielonka Bartosz II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Szczecina w skoku wzwyż II miejsce w Zawodach Makroregionalnych w Poznaniu

Sobota Michał III miejsce w Lidze Biegowej na 1000 m w ramach Gimnazjady

Kudła Dominik VIII miejsce w Lidze Biegowej na 100 m w ramach Gimnazjady

Świderska Agnieszka I miejsce w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w biegu przełajowym I miejsce w Lidze Biegowej na 300 m w ramach Gimnazjady

Kurka Weronika III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Szczecina w skoku wzwyż I miejsce na Mityngu Lekkoatletycznym w Pyrzycach

Hnat Katarzyna I miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Gimnazjady II miejsce w Lidze Biegowej na 600 m w ramach Gimnazjady

Czasnojć Krzysztof IV miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Szczecina w skoku w dal

PIŁKA KOSZYKOWA chłopców

VI miejsce w Mistrzostwach Szczecina w Koszykówce Gimnazjów w kategorii chłopców w roku szkolnym 2006/2007

PIŁKA NOŻNA

V miejsce w Mistrzostwach Szczecina w Piłce Nożnej Chłopców IX miejsce w Finale Wojewódzkim Coca Cola Cup 2007

SZERMIERKA

Skawiński Marek i Majewska Zuzanna III miejsce w Mistrzostwach Szczecina w szermierce w ramach Gimnazjady

TENIS STOŁOWY

Kluczyński Michał i Wojewoda Jakub VII miejsce w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego Gimnazjalistów Warto także podkreślić, że MICHAŁ KLUCZYŃSKI zdobył Mistrzostwo Świata Salezjanów

02.03.2007 r. odbył się wojewódzki finał gimnazjady w tenisie stołowym, w którym nasi uczniowie Michał Kluczyński kl. 2d i Kuba Wojewoda kl. 1d zajęli I miejsce i zakwalifikowali sie do rozgrywek ogólnopolskich.

21.02.2007r. odbył sie finał gimnazjalnej ligi piłki koszowej dziewcząt. Nasza szkoła zajęła IV miejsce.

Michał Kluczyński zajął I m w Salezjańskich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym w grze pojedynczej i podwójnej a Jakub Wojewoda III m w grze pojedynczej. Natomiast w Mistrzostwach Szczecina chłopcy zajęli I m w grze podwójnej.

Drużyna piłki siatkowej dz. zajęła zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Szczecina

Drużyna piłki koszowej dz. zajęła zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Szczecina

Drużyna piłki nożnej chł. zajęła I m w grupie i awansowała do półfinałów Mistrzostw Szczecina.

Marcin Zomerski został powołany do reprezentacji Polski i brał udział w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej do lat 15 w Berlinie. Został powołany do kadry województwa zachodniopomorskiego.

Bartosz Dawidziak został powołany do kadry wojew. zachodniopomorskiego w lekkoatletyce.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Poznaniu
Agnieszka Świderska III m – 600m
Bartosz Zielonka II m – skok wzwyż

Mityng lekkoatletyczny w Neubrandenburgu
Agnieszka Świderska I m – 800m
Bartosz Dawidziak VI m – 1000m

Halowe Mistrzostwa Polski w Spale
Agnieszka Świderska V m – 600m

Masowe Biegi Przełajowe w Gryfinie
Bartosz Dawidziak III m
Katarzyna Hnat VII m

Mityng Lekkoatletyczny w Szczecinie
Weronika Kurka I m – 100m przez płotki

Halowe Mistrzostwa Województwa
Weronika Kurka III m – skok wzwyż

Szkolna liga lekkoatletyczna
Agnieszka Świderska II m – 300m
Katarzyna Hnat III m – 600m
Bartosz Zielonka I m – skok w dal
Krzysztof Czasnojć IV m – skok w dal

Dzień Sztafet Szkół Gimnazjalnych
Drużyna Gimnazjum 10 ( K. Hnat, W. Kurka, A. Świderska, M. Szydłowska ) - - I m w sztafecie szwedzkiej.

V Bieg Noworoczny
Agnieszka Świderska I m , Katarzyna Hnat VI m , Bartosz Dawidziak IX m.

Monika Malesa zdobyła 2 złote medale i 1 srebrny na zawodach karate w Berlinie.
Piotr Janik zdobył II m na zawodach karate w Bydgoszczy i II na zawodach w Berlinie.

Wojciech Łopuszko III m w X Międzynarodowych Mistrzostwach Szczecina na ergometrze wioślarskim, III m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w wioślarstwie w Poznaniu, III m w Mistrzostwach Polski w Kruszwicy.
Wojciech Zub X m w Międzynarodowych Mistrzostwach Szczecina na ergometrze wioślarskim.



ROK SZKOLNY 2005/2006


        
KONKURSY PRZEDMIOTOWE


Do regionalnego etapu IV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego zakwalifikowały się następujące osoby :
1. Norbert Szczęsny
2. Irena Kohler
3. Ewa Makowska
4. Melania Kohler
Melania Kohler awansowała do Ogólnopolskiego Finału Konkursu

W Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym przez LO IX w Szczecinie M. Kohler została laureatką a I.Kohler zajęła V m.

W Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym przez LO Sapientia M.Kohler zajęła III m a I.Kohler IV m.

W Konkursie Języka Niemieckiego MIX 2006 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie wysokie lokaty uzyskały : M.Kohler VI m , E.Makowska VIII m , I.Kohler IX m , E.Nestorowicz XIII m.

W KONKURSIE ENGLISH ACE 2006 wzięło udział 136 uczniów naszego gimnazjum. 46 osób zostało wyróżnionych przez organizatorów , co stanowi 33,82% uczniów biorących udział w konkursie. Uczennica Anna Bay za zajęcie 1 lokaty w województwie i 3 w kraju nagrodzona została tygodniowym wakacyjnym pobytem na obozie ,, Konie, matematyka i języki” ufundowanym przez organizatorów.

WYNIKI THE BIG CHALLENGE 2006

KLASY PIERWSZE: Duda Wojciech 1a - 1 miejsce w województwie; Nierzwicki Leszek 1a – 2 miejsce w województwie; Jędrzejczak Krzysztof 1a – 6 miejsce w województwie; Sobota Michał 1a – 6 miejsce w województwie; Głowacka Anna 1e – 10 miejsce w województwie; Kiszczeńska Patrycja 1a – 16 miejsce w województwie; Jagiełło Dawid 1a – 20 miejsce w województwie.

KLASY DRUGIE: Słowik Claudia 2a – 3 miejsce w województwie; Grelak Grzegorz 2a – 6 miejsce w województwie; Godlewski Piotr 2a – 8 miejsce w województwie; Dębowski Adam 2a – 10 miejsce w województwie; Pilarz Karolina 2a – 17 miejsce w województwie; Sobczak Magdalena 2a – 19 miejsce w województwie.

KLASY TRZECIE: Rogoża Agnieszka 3c – 6 miejsce w województwie; Lipińska Marta 3a – 10 miejsce w województwie, Kojat Agata 3c – 17 miejsce w województwie

W listopadzie odbyły się eliminacje szkolnych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Zachodniopomorskie i CDiDN w Szczecinie, które pozwoliły na wyłonienie reprezentantów szkoły do etapu rejonowego. Oto nasi reprezentanci :

Konkurs Historyczny
Tomasz Kujawa, Jan Uniejewski, Oskar Niebylski – Adamiak
T.Kujawa i J.Uniejewski awansowali do etapu wojewódzkiego konkursu historycznego
J. Uniejewski został laureatem a T. Kujawa finalistą konkursu.
Konkurs Fizyczny
Ewa Makowska, Daniel Wyżykowski
Konkurs Chemiczny
Adam Szczęsny, Agnieszka Nowicka, Anna Bay
Konkurs Geograficzny
Tomasz Kujawa, Przemysław Jaworski, Agata Andrusewicz
Konkurs Biologiczny
Agnieszka Nowicka, Elżbieta Szatanik, Adam Szczęsny
A. Nowicka została laureatką konkursu
Konkurs Matematyczny
Ewa Makowska, Grzegorz Kołodziński, Elżbieta Szatanik
G.Kołodziński awansował do etapu wojewódzkiego konkursu matematycznego.
Konkurs Języka Polskiego
Elżbieta Szatanik, Agnieszka Rogoża, Paulina Bielecka

Wyłoniliśmy również reprezentantów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej. Oto oni:
V Szczeciński Konkurs Matematyczny
Ewa Makowska, Grzegorz Kołodziński, Elżbieta Szatanik
Grzegorz Kołodziński z klasy 3c został Finalistą Konkursu Matematycznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

V Szczeciński Konkurs Biologiczny

Katarzyna Żętkowska, Agnieszka Rogoża, Wojciech Kurcewicz
Agnieszka Rogoża została laureatką a Katarzyna Żętkowska finalistką tego konkursu.
V Szczeciński Konkurs Geograficzny

Agata Andrusewicz, Przemysław Jaworski, Tomasz Kujawa

W Konkursie "Młody Poliglota 2006", zorganizowanym przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej, szkołę reprezentowały Bay Anna z klasy 3a, Kohler Melania z klasy 3a oraz Makowska Ewa z klasy 3c. Melania Kohler została LAUREATKĄ KONKURSU! .

Zespół w składzie : Kinga Hałasa, Agnieszka Skowron, Patrycja Jarońska i Anna Cuda wywalczył II miejsce w konkursie SUDOKU – CYFRY MUSZĄ POZOSTAĆ SAMOTNE zorganizowanym przez Szkoły Średnie Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie.

VII Matematyczny Konkurs Międzygimnazjalny w Gimnazjum nr 26 w Szczecinie.

Drużyna kl. I A.Cuda i P.Spera zajęli I miejsce. Jan Uniejewski zajął III m w Międzyszkolnym Konkursie o Unii Europejskiej zorganizowanym przez Gimnazjum 21 w Szczecinie.

Konkurs MOJE FINANSE – Z KLASY DO KASY zespół : F.Łabaziewicz, D.Subocz, D.Świątkowski, A.Adamczyk, J.Mądry-wywalczył 16 lokatę. Organizator konkursu NBP i Gazeta Wyborcza

W konkursie ekonomicznym Gimnazjalne Potyczki zorganizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości uczennice M.Korenkiewicz, A.Rusznica i K.Żętkowska zajęły VI miejsce.

Paweł Przywara zajął III m w Międzygimnazjalnym Konkursie Mitologicznym zorganizowanym przez Gimnazjum 43

W konkursie ,, Szczecin – przeszłość i teraźniejszość” zorganizowanym przez Gimnazjum 3 , J.Uniejewski zajął II m a O.Niebylski – Adamiak IV m.

Mała Olimpiada Społeczno-Ekonomiczna zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne- laureatami zostali : J.Uniejewski III m, D.Hołyst V m, T.Kujawa VI m, A.Wierzbicka IX m.

Konkurs Matematyczny OXFORD – G.Kołodziński zajął 1 miejsce w szkole uzyskując 92 punkty na 100 możliwych.

W XV edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY- region szczeciński G.Kołodziński uzyskał bdb wynik , P.Jarońska i M.Winiarski wyróżnienie a O. Niebylski-Adamiak nagrodę pocieszenia.

97 uczniów naszej szkoły przystąpiło do olimpiady z j. polskiego zorganizowanej przez firmę OLIMPUS z Warszawy. Najwięcej punktów uzyskali : G. Kołodziński, P. Małolepszy, K.Napiórkowska, O. Strzeżek, A. Cuda.

W konkursie PARTNERSTWO EDUKACJI I PRZEMYSŁU zorganizowanym przez Zakłady Chemiczne POLICE S.A. Olga Plucińska zajęła I m a Marta Wacławik III m .

Adam Szczęsny awansował do półfinału konkursu filozoficznego organizowanego przez IX Gimnazjum w Szczecinie.

W Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez PAŁAC MŁODZIEŻY Joanna Skrzyniarz zajęła II m a Ewa Makowska IV.

Konkurs historyczny Krąg – T.Kujawa I m w szkole za test , J.Hartwig I m w szkole za pracę plastyczną.

Konkurs Literacki ,, Złote Pióro Głosu”
I etap – Kamila Klimczak – wyróżnienie
II etap – Adam Szczęsny II m, Patryk Zalewski – III m
IV etap – Kamil Zieliński – wyróżnienie
VI etap – Tomasz Kujawa – III m   
VII etap – Tomasz Kujawa - wyróżnienie
VIII etap – 5 wyróżnień – Tomasz Kujawa, Anna Bay, Marta Lipińska, Łukasz Król, Melania Kohler wszyscy z klasy 3a
X etap – Tomasz Kujawa – V m
Tomasz Kujawa – laureat konkursu literackiego ZŁOTE PIÓRO 10 prac w 10 miesięcy

Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w konkursach : biologicznym i chemicznym (LO Katolickie ), Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego, Międzyszkolne Igrzyska Matematyczne,

KONKURSY ARTYSTYCZNE


Michalina Mirecka została laureatką X Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury DELTA w Dąbiu oraz otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim SZCZECIŃSKI PARNAS zorganizowanym przez Książnicę Pomorską

Martyna Zając zajęła I m w VII Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej zorganizowanym przez SP 35 i Pałac Młodzieży.

Magdalena Trojnar zajęła I m w konkursie plastycznym DZIEŃ BEZ SAMOCHODU zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Szczecinie.

Paulina Bielecka awansowała do wojewódzkiego etapu Małego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Pałac Młodzieży

Konkurs plastyczny na plakat TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE zorganizowany przez Zachodniopomorską Okręgową Radę Honorowego Krwiodawstwa PCK – D.Chrzanowska zajęła II m.

W Miejskim Konkursie Plastycznym „Mamy rady na odpady” M. Trojnar zajęła III m ( organizator Fundacja Kultury i Sportu Prawobrzeżne)

Konkurs plastyczny PARTNERSTWO EDUKACJI I PRZEMYSŁU zorganizowanym przez Zakłady Chemiczne Police S.A. M.Zając zajęła I m.

Konkurs recytatorski poświęcony twórczości Karola Wojtyły zorganizowany przez Gimnazjum nr 29 – M.Mirecka uzyskała wyróżnienie

W III Przeglądzie Teatralnym o Tematyce Religijnej Klub Młodego Humanisty zdobył I miejsce za przedstawienie Genesis a w konkursie INTERDYDAKTA otrzymał wyróżnienie za oprawę plastyczną.

A oto kolejne sukcesy Klubu Młodego Humanisty:

Międzygimnazjalny Konkurs Mitologiczny – I m.( organizator Gimnazjum 43)

III Przegląd Artystycznej Twórczości Szkolnej – I m ( organizator SP 18)
Zespół w składzie : A.Andrusewicz , A. Bay, K. Grajzer, M. Kohler, P. Sałamaj i K. Wiśniewska otrzymał wyróżnienie w Giełdzie Turystycznej ,, Przygoda 2006” za pracę pt. SZCZECIN – TURYSTYCZNO – ZABYTKOWE MIASTO PORTOWE

SUKCESY SPORTOWE


Michał Kluczyński i Adrian Karpiński awansowali do rundy półfinałowej tenisa stołowego i ostatecznie zajęli V miejsce w Szczecinie.

Reprezentacja GM 10 w koszykówce chłopców awansowała do finału Mistrzostw Szczecina i zajęła III m a reprezentacja dziewcząt VI m

Reprezentacja GM 10 w piłce nożnej awansowała do rundy półfinałowej Mistrzostw Szczecina i zajęła V m

Turniej Promocyjny Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców w Zespole Szkół Budowlanych - III m

Mistrzostwa Szczecina w Piłce Siatkowej Dziewcząt – IX m

Turniej Piłki Nożnej Coca – Cola CUP – awans do III rundy

Agnieszka Świderska zajęła I m w BIEGU NOWOROCZNYM , drużyna dziewcząt VI m

LIGA BIEGOWA – WIOSNA 2006

300 m A.Świderska I m
300 m B.Dawidziak I m
600 m A.Hnat II m

Biegi Przełajowe z okazji rocznicy 3 Maja – dz. VIII m , indywidualnie A. Świderska Im

Woj. Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Police 12.04.06 – A.Świderska I m w biegu przełajowym

Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych – Stargard 11.03.06 – II m A.Świderska

Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych Stargard 04.03.06 – II m A.Świderska

Liga biegowa Gimnazjada I m A.Świderska

Sztafetowe Biegi Przełajowe – Gimnazjada – A.Świderska I m

Zawody w LA o Puchar Humberta – wysokie lokaty zajęły
Skok wzwyż – W.Kurka
200m A.Świderska
800m K.Hnat
Drużynowo dziewczęta VI m

Wojciech Łopuszko zajął III m w MISTRZOSTWACH SZCZECINA na ergometrze wioślarskim.

Ewa Makowska zajęła III m w biegu przez płotki w Mistrzostwach Szczecina w L.A.

Indywidualne Mistrzostwa w LA Szkół Gimnazjalnych
600m – A.Świderska I m
100m przez płotki – W.Kurka II m
Skok wzwyż W.Kurka II m
Skok w dal – K.Czasnojć IIm
Pchnięcie kulą – K.Agapow V m

Mistrzostwa Woj. w LA
300m – A.Świderska Im
Skok wzwyż – W.Kurka I m

Halowe Mistrzostwa Woj. w LA
Skok wzwyż – W.Kurka III m

Igor Fijałkowski, Marcin Zomerski, Paweł Marczyk i Damian Świątkowski zostali powołani do reprezentacji woj. zachodniopomorskiego w piłce nożnej.

Łukasz Król został powołany do reprezentacji woj. zachodniopomorskiego w piłce wodnej.

Niektórzy uczniowie naszej szkoły są zawodnikami KS ARKONIA. Wraz z kolegami z klubu zajęli V miejsce w I lidze juniorów i III miejsce w lidze wojewódzkiej juniorów.

Uczniowie naszej szkoły osiągają wysokie wyniki w sportach indywidualnych np. w karate, judo ( U.Bojda , P.Michalski, K.Agapow , M.Lisowski , P.Janik A.Blatkiewicz)

W tym roku szkolnym 4 osoby uzyskały tytuł laureata i 4 osoby tytuł finalisty – co stanowi 2,12% uczniów całej szkoły( są to wyniki 2 najważniejszych konkursów)
Do konkursów szkolnych przystąpiło 1194 uczniów co stanowi 316 % wszystkich uczniów szkoły , do konkursów międzyszkolnych przystąpiło 393 uczniów co stanowi, 110 % uczniów naszej szkoły.

Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina otrzymali : Melania Kohler, Grzegorz Kołodziński, Jan Uniejewski, Tomasz Kujawa, Anna Bay i Agnieszka Nowicka .

Gratulujemy!

ROK SZKOLNY 2004/2005



Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina 2005 otrzymali:
Melania Kohler 2a
Grzegorz Kołodziński 2c
Jan Uniejewski 2c
Sebastian Mielcarzewicz 3a

Michał Gryglewski 3a otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina za Osiągnięcia Sportowe - 2005 oraz Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za Osiągnięcia Sportowe - 2005

W swojej dotychczasowej karierze sportowej zdobył m. in. Mistrzostwo Świata w Żeglarstwie w klasie Optimist 2004, IV miejsce w Pucharze Europy w Żeglarstwie w klasie Laser 4.7 - 2004, I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Żeglarstwie w klasie Laser 4.7 - 2004, Mistrzostwo Polski w Żeglarstwie w klasie Optimist - 2003, Mistrzostwo Niemiec w żeglastwie w klasie Optimist - 2003, Mistrostwo Okręgu Zachodniopomorskiego w żeglarstwie w klasie Optimist - 2002


NASZE KOLEJNE SUKCESY



pobierz dokument MS WORD



ECDL: Daniel Wrona 3b, Grzegorz Dominiczak 3b, Piotr Ossowski 3b, Adam Łopuszko 3a, Mateusz Marszewski 3c zdali wszystkie 7 egzaminów, a tym samym już 38 uczniów naszej szkoły otrzymało Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych


WYNIKI KONKURSU ‘ENGLISH ACE 2005’organizowanego przez ŁOWCÓW TALENTÓW „Jersz” z Wrocławia
KLASY PIERWSZE:
Kamila Klimczak 1a - 2 miejsce w województwie, Mateusz Żak 1a - 8 miejsce, Tymoteusz Rokicki 1a - 10 miejsce, Lebiedziński Artur 1a - 11 miejsce w województwie
KLASY DRUGIE:
Anna Bay 2a - 3 miejsce w województwie, Adam Szczęsny 2a - 4 miejsce, Katarzyna Żętkowska 2a - 5 miejsce, Agata Kojat 2c - 6 miejsce, Karolina Obuchowicz 2d - 9 miejsce, Agnieszka Rogoża 2c - 12 miejsce, Alicja Zarzecka 2c - 12 miejsce, Marta Lipińska 2a - 21 miejsce, Martyna Halicka 2c - 23 miejsce
KLASY TRZECIE:
Renata Bartlomiejska 3b - 3 miejsce w województwie, Dorota Torbé 3a - 6 miejsce, Anna Gmerek 3a - 11 miejsce, Mateusz Marszewski 3c - 13 miejsce

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!



PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU


NAJLEPSZY GOSPODARZ SZKOŁY KLASA 3B

NAJLEPSZE ZACHOWANIE W SZKOLE KLASA 3B

NAJWYŻSZA FREKWENCJA KLASA 1A 96,37%

NAJWYŻSZA ŚREDNIA OCEN KLASA 1E 4,6

UCZNIOWIE O NAJWYŻSZYCH WYNIKACH: Katarzyna Popławska 3c 5,27 Karol Kotarski 3c 5,25



MŁODY POLIGLOTA 2004/2005 konkurs zorganizowany przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej: finalistą konkursu został Karol Kotarski 3c (opiekunowie: A.Rogala, A. Szczęsna)

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY Test Matematyka Plus organizowany przez OXFORD Educational w Warszawie: Krzysztof Klimaszewski 3a, Grzegorz Kołodziński 2c uzyskali bardzo dobre wyniki.

VI FESTIWAL PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ organizowany przez SP 35 i Parafie p.w. Miłosierdzia Bożego: Martyna Zając 1e zajęła I miejsce

IX JESIENNY TURNIEJ RECYTATORSKI organizowany przez MOK szczecin Dąbie: Przemysław Fluks 2b zajął I miejsce, Michalina Mirecka 1e otrzymała wyróżnienie

ECDL: Oskar Wiśniewski 3b zdał wszystkie 7 egzaminów, a tym samym otrzymał Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

„ZŁOTE PIÓRO GŁOSU” POD PATRONATEM „GŁOSU SZCZECIŃSKIEGO” kategoria GIMNAZJUM drugie miejsce zajęła Paula Bieczyńska, uzyskując 9, 75 punktów (na 10 możliwych do zdobycia). Jej praca została wydrukowana na łamach „Głosu Szczecińskiego”. W kategorii CIEKAWA HISTORIA drugie i trzecie miejsce zajęły Paulina Łozowska i Dominika Bownik, uzyskując po 9 punktów.
W piątym zadaniu dziennikarskim polegającym na tropieniu zagadek tajemniczych miejsc jury wyróżniło pracę Tomka Kujawy 2a przyznając mu 9/10 punktów


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE


MISTRZOSTWA SZCZECINA W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW GIMNAZJÓW awans do półfinałów, 1miejsce zespołowo (opiekun J. Ryhanycz), eliminacje 3miejsce zespołowo (opiekun G. Brzozowski)

MISTRZOSTWA SZCZECINA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW GIMNAZJÓW 5miejsce zespołowo (opiekun G. Brzozowski)

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ O PUCHAR GM 27 chłopcy 1miejsce zespołowo (opiekun G. Brzozowski), dziewczęta 4miejsce zespołowo (opiekun M.Jaskuła)

VIII MISTRZOSTWA SZCZECINA NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM Krzysztof Agapow 2a finał miejski 5miejsce, Adam Łopuszko 3a eliminacje regionalne 12miejsce (opiekun J. Ryhanycz)

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA DZIEWCZĄT GIMNAZJÓW Ewa Makowska 2c 2miejsce bieg na 100m przez płotki (opiekun G. Brzozowski)

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA CHŁOPCÓW GIMNAZJÓW Filip Dobosz 2miejsce skok wzwyż, Maciej Kostecki 3d 4miejsce bieg na 1000m, Sebastian Gellera 3d 7miejsce bieg na 300m (opiekun J. Ryhanycz)

LIGA BIEGOWA Maciej Kostecki 3d 3miejsce bieg na 1000m, Sebastian Gellera 3d 4miejsce bieg na 300m, Emil Spychalski 3miejsce bieg na 300m (opiekun J. Ryhanycz)

MISTRZOSTWA SZCZECINA GIMNAZJÓW – SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE 4miejsce zespołowo (opiekun J. Ryhanycz)

DZIEŃ SZTAFET 6miejsce zespołowo (opiekun J. Ryhanycz)

SZTAFETA OLIMPIJSKA 3miejsce zespołowo (opiekun J. Ryhanycz)

SZTAFETA SZWEDZKA 4miejsce zespołowo (opiekun J. Ryhanycz)

BIEG NOWOROCZNY 4miejsce zespołowo (opiekun J. Ryhanycz)

PIŁKA NOŻNA KLUB SPORTOWY "ARKONIA" SZCZECIN
Damian Świątkowski, Jakub Madry, Piotr Wilkocki, Jarosław Krzesiński
2miejsce Liga Wojewódzka Trampkarzy Starszych, 2miejsce Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Salos 2004, 8miejsce Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej FOSFORY CUP w Gdańsku, 4miejsce Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa KS STAL SZCZECIN

PIŁKA NOŻNA KLUB SPORTOWY "ARKONIA" SZCZECIN klasa 3D
Alan Wesołowski, Marcin Pauter, Sebastian Gellera, Michał Żółkiewicz, Maciej Kostecki, Tomasz Krzyszycha, Paweł Franek, Oliver Pachuta, Marcin Majzel, Sebastian Kosiacki, Piotr Starosta, Daniel Pertkiewicz, Michał Rybarczyk, Paweł Marczyk kl. 2a
5miejsce Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej FOSFORY CUP w Gdańsku, 2miejsce Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa KS STAL SZCZECIN

PIŁKA NOŻNA Alan Wesołowski powołanie do reprezentacji Województwa Zachodniopomorskiego

ŻEGLARSTWO Michał Gryglewski 4 miejsce puchar Europy klasy Laser w Chorwacji

PIŁKA WODNA Łukasz Król 3miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, powołanie do reprezentacji Województwa Zachodniopomorskiego

WIOŚLARSTWO Adam Łopuszko 4 i 5miejsce mistrzostwa Polski w wioślarstwie, 3miejsce Mistrzostwa Szczecina na ergometrze wioślarskim

PIŁKA KOSZYKOWA Dominik Hołyst 2miejsce Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Saleziańskiej

TANIEC NOWOCZESNY
Paulina Łozowska 5miejsce MŚ z Formacja, 6miejsce MŚ z Mini Formacja, 4miejsce MŚ z Duetem,
Magda Waszczuk 2 i 3miejsce Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego "Mikołajki 2004"

SPORTY WALKI - JUDO
Piotr Ossowski 1miejsce Eliminacje regionalne do OTK juniorów w Gdyni, 1miejsce Internationaler Mercedes Cup Neubrandenburg, 1miejsce turniej Przyjaźni Greifswald, 1miejsce Polizeinsportrerein 90 Neubrandenburg
Damian Żelazny 3miejsce Internationaler Mercedes Cup Neubrandenburg, 2 miejsce Uckenrunde, 1 miejsce Turniej Przyjażni Greifswald
Krzysztof Agapow 1miejsce Makroregion Koszalin, 3miejsce Internationaler Mercedes Cup Neubrandenburg
Dawid Brass 1miejsce Internationaler Mercedes Cup Neubrandenburg, 3miejsce Makroregion Koszalin

SPORTY WALKI - KARATE
Irena Kośmińska 2miejsce Mikołajkowe Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina, 2miejsce Gryfiński Turniej Karate
Paweł Michalski 3miejsce Mikołajkowe Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina, 3miejsce drużynowo Mikołajkowe Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina
Arek Blatkiewicz 2miejsce zawody w Berlinie




ROK SZKOLNY 2003/2004

Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina otrzymali : Marek Jankowski 3b, Ewa Iwanowska 3b, Aleksandra Cepowska 3c, Jakub Anweiler 3b.

 

Konkursy zorganizowane przez CDiDN w Szczecinie.

KONKURS HISTORYCZNY Ewa Iwanowska 3b uzyskała tytuł finalistki a Marek Jankowski 3b tytuł laureata.(opiekun R.Perz)

KONKURS MATEMATYCZNY Diana Pietrzykowska 3b uzyskała tytuł finalistki, JakubAnweiler 3b (opiekun B.Uszpolewicz)

KONKURS BIOLOGICZNY Jakub Anweiler 3b uzyskał tytuł laureata, Wojciech Andrusewicz 3b, Aleksandra Cepowska 3c uzyskała tytuł finalistki (opiekun K.Nosowicz-Macioł)

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO Katarzyna Bogusławska 3c, Zuzanna Piskorz–Nałęcka 3a,  Ewa Iwanowska 3b uzyskała tytuł finalistki.(opiekun L.Kulik i R.Jachim)

 

Konkursy zorganizowane przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

KONKURS CHEMICZNY Justyna Sobczak 3c, Marek Jankowski 3b, Maciej Ostapiuk 3a (opiekun G.Grobelna)

KONKURS GEOGRAFICZNY Zuzanna Karakulska 3b, Marta Raciborska 3b (opiekun E.Głąbińska)

KONKURS MATEMATYCZNY Diana Pietrzykowska 3b, Marek Jankowski 3b, Maciej Ostapiuk 3a (opiekun B.Uszpolewicz, K.Misztak)

KONKURS BIOLOGICZNY Jakub Anweiler 3b uzyskał tytuł laureata, Wojciech Andrusewicz 3b uzyskał tytuł finalisty, Aleksandra Cepowska (opiekun K.Nosowicz – Macioł)

Inne Konkursy

KONKURS WIEDZY O AIDS zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż. Zespół w składzie Anita Chłodny 3b i Marta Kurdzielewicz  3b- I miejsce. Anita Chłodny – I miejsce indywidualnie. (opiekun J.Kalityńska)

KONKURS ORTOGRAFICZNY o Tytuł Mistrza Ziemi Szczecińskiej. Reprezentanci szkoły : Ewa Iwanowska 3b, Dominik Hołyst 1b kwalifikacja do finału, Marta Lipińska 1a (opiekun R.Spiechowicz)

Konkurs Matematyczny KANGUR 2004.

Bardzo dobry wynik uzyskali : Grzegorz Kołodziński 1c i Marek Jankowski 3b. (opiekun K.Misztak i B.Uszpolewicz)

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

I miejsce – Marek Osiński 2c, II m – Melania Kohler 1a, III m – Krzysztof Klimaszewski 2a

(opiekun B.Urbanowicz i H.Usewicz)

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

kategoria kl. pierwsze I m Michał Wechmann 1d, Marcel Gańczak 6a przystąpił do

 konkursu z klasami pierwszymi i uzyskał najlepszy wynik

kategoria kl. drugie I m Mateusz Marszewski 2c

kategoria kl. trzecie I m Ewa Gmińska 3c(Opieka A.Rogala i M.Kujanek)

KONKURS JEZYKA ANGIELSKIEGO zorganizowany przez Zespół Szkół Sapientia

Reprezentanci szk. Ewa Gmińska  3c i A.Górny 3b (opieka A.Rogala)

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO zorganizowany przez ŁOWCÓW TALENTÓW JERSZ z Wrocławia.

Kategoria – klasy pierwsze gimnazjum Żętkowska Katarzyna 1a IV m w województwie Lipińska Marta 1a IV m Kujawa Tomasz 1a VIII m Zarzecka Alicja 1c IX m

Kategoria – klasy drugie gimnazjum Marszewski Mateusz 2c – VII m w województwie Bilski Paweł 2c IX m Gmerek Anna 2a – X m

Kategoria – klasy trzecie gimnazjum : Stone Chantal 3a – II m w województwie (opieka A.Rogala i M.Kujanek)

OMNIBUS – GIMNAZJALISTA 2004 zorganizowany przez Towarzystwo Szkół Salezjańskich. Reprezentanci szkoły :

Ewa Iwanowska 3b,  Marek Jankowski 3b, Bartosz Wasilewski 3b (opieka R.Spiechowicz)

KONKURS EKOLOGICZNY zorganizowany przez Pałac Młodzieży .

Anna Jóźwiak 3a I miejsce , Paulina Szyndler 2d II miejsce. (opieka K.Nosowicz – Macioł)

KONKURS EKOLOGICZNY  EKO - PLANETA  .Jakub Anweiler – I miejsce w województwie , Wojciech Andrusewicz – I miejsce w szkole , Katarzyna Bogusławska – II miejsce w szkole. (opieka K.Nosowicz – Macioł)

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

I m Przemysław Fluks 1b i nagroda publiczności

wyrożnienia : Monika Błaszkiewicz 1a, Paulina Bielecka 1c, Katarzyna Albrecht 2b,

B.Kolczewska 2b (opieka  A.Huta , E. Licznierska , R.Spiechowicz)

MAŁY KONKURS RECYTATORSKI Reprezentanci szkoły Przemysław Fluks 1b ( wyróżnienie) i Katarzyna Albrecht 2b (wyróżnienie  i awans do etapu miejskiego).(opieka R.Spiechowicz)

VIII JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

Reprezentanci Katarzyna Albrecht 2b, Barbara Kolczewska 2b, Katarzyna Kowalik 3c, Katarzyna Bogusławska 3c (opieka R.Spiechowicz)

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ zorganizowany przez Pałac Młodzieży . Reprezentantki szkoły : Katarzyna Kowalik 3c , Katarzyna Albrecht 2b , Paulina Bielecka 1c. (opieka R.Spiechowicz)

KONKURS WIEDZY związany z wystawą żywych zwierząt  z raf koralowych tropikalnych mórz i oceanów zorganizowany przez Muzeum Narodowe I m Agata Andrusewicz 1a , II m Paulina Sałamaj 1a (opieka E.Głąbińska)

I OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA INFORMATYCZNA do drugiego etapu zakwalifikowali się : Błażej Bojanowski 3a i Adam Orcholski 3a. (opieka K.Faryńska)

KONKURS NA ANIMOWANY BANER SZKOŁY zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 . Zuzanna Klein 1a zajęła II miejsce.(opieka K.Faryńska)

TRZECI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY ,,Z ECDL do Unii Europejskiej” zorganizowany przez Gimnazjum nr 10. Filip Melan 2b uzyskał wyróżnienie. (opieka K.Faryńska)

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY KRĄG . Do konkursu przystąpiło 39 osób (opieka R.Perz)

Szkolny Konkurs SZPERACZE WIEDZY . I m drużyna kl.1b, II m drużyna kl.1d, III m drużyna kl. 2a. (opieka R.Spiechowicz , E.Licznierska , A.Huta)

GIEŁDA TURYSTYCZNA PRZYGODA 2004. Za prezentację w konkursie ,, Zachodniopomorskie w zmysłach pt. ,,Do lasu i nad jezioro-Głębokie Zaprasza”- nagroda Prezydenta Miasta Szczecina za najlepszą prezentację przez szkołę szczecińską. Reprezentanci szkoły:

Anna Bay, Melania Kohler, Paulina Sałamaj, Katarzyna Wiśniewska 1a, Anna Gmerek, Elżbieta Prus-Wiśniowska, Karolina Kuklińska 2a Zespół z klasy 1a reprezentował województwo zachodniopomorskie w eliminacjach ogólnopolskich.

Nagroda Grand Prix w II Międzyszkolnym Przeglądzie Teatralnym zorganizowanym przez Gimnazjum Nr 4 dla Klubu Młodego Humanisty za przedstawienie o Unii Europejskiej. (opieka L.Kulik, R.Perz, M.Zdybicka)

Konkursy plastyczne

,,Wspaniałe Światy Wojtka Siudmaka” - zgłoszono prace  A.Zabłockiej 3b,E.Iwanowskiej 3b, A.Olejarz 3c (opieka M.Zdybicka)

,, Ilustracja do wiersza J.Tuwima” -  zgłoszono prace  Magdaleny Trojnar 1d, Agaty Miazek 1b, Magdaleny Chelińskiej 2b, Marleny Geniusz 2a, Katarzyny Kozłowskiej 1d (opieka M.Zdybicka)

,, Zima na Pogodnie” -  konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Pogodna zgłoszono prace K.Albrecht 2b, B.Kolczewskiej 2b, M.Chelińskiej 2b ,A.Łopuszko 2a , A.Maszczykowskiej 1b, A.Chłodny 3b, A.Sosinowicz 3b, M.Kohler 1a, M.Lipińskiej 1a, T.Kujawy 1a, K.Wiśniewskiej 1a, P.Szyndler 2d. Zuzanna Klein zajęła I miejsce.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Świat wokół nas” . Hanna Łapott zajęła II miejsce a Anna Gmerek III miejsce. (opieka M.Zdybicka)

Osiągnięcia sportowe

II m runda jesienna  liga wojewódzka  Trampkarzy Starszych

V m w Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej

VI m w Polsko – Niemieckich Warsztatach Piłkarskich ,, Futbol ponad granice”

IV m w Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej

V m w Turnieju Piłki Nożnej z okazji 59 rocznicy wyzwolenia Wałcza

II m w Turnieju Piłki Nożnej w Pyrzycach

V m w Turnieju Piłki Nożnej OLIMPIA  CUP w Poznaniu

V m w HalowymTurnieju Piłki Nożnej o puchar dyrektora ZSBO

II m w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej BALTIC CUP w Kamieniu Pomorskim

IV m w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy Starszych  - kategoria Junior C1 i C2

IV m w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców

III m w Mistrzostwach Szczecina na ergometrze – Wojciech Skrobko 3b

II m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Judo ,III m w Zawodach Międzykrajowych w Berlinie

II m w Mistrzostwach Okręgu  w Windsurfingu – Łukasz Król 1a

I m w Wojewódzkich Zawodach Gimnazjalnych  i Zawodach Makroregionalnych, bieg na 300m – Dagmara Drozdowska 3a

II m w Indywidualnych Mistrzostwach Szczecina w biegu na 300m – D.Drozdowska

I m w walkach powyżej 66kg w TAE-KWON-DO i III m w technikach specjalnych – Mateusz Komarnicki 2c

III m Międzywojewódzkich Mistrzostwach TAE-KWON-DO Michał Michalski3b

I m w zawodach judo w Berlinie w kategorii juniorzy młodsi – Piotr Ossowski 2b

II m w Mistrzostwach Klubowych Polski w Golfie i awans do kadry juniorów – Mariusz Zawadzki 2a

I, II, III m w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich stylem grzbietowym, dowolnym i klasycznym –Krzysztof Klimaszewski 2a.

II m na Zachodniopomorskiej Olimpiadzie Młodzieży – czwórka bez sternika , V m na Akademickich Mistrzostwach Polski – czwórka bez sternika, II m czwórka ze sternikiem i bez sternika w Ogólnopolskim Otwarciu Sezonu – Adam Łopuszko 2a

V m w Mistrzostwach Polski w nartach wodnych – figury – Jacek Smoleń 3b

VI m w Turnieju Piłki Wodnej w Berlinie , V miejsce w zawodach Międzywojewódzkich w Warszawie – Łukasz Król 1a

V m w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w tenisie ziemnym i IV m w deblu – Emil Spychalski 1a

I m w Tańcach Towarzyskich o puchar Prezydenta Zielonej Góry –Angelika Żurawska 2b

II m na Mistrzostwach Polski w tańcu nowoczesnym- Paulina Bielecka 1c

III m w tańcu disco na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca ,  Mistrzostwo  Polski w kategorii DISCO SHOW – Joanna Święcka 3a

Duże sukcesy odnoszą w tańcu towarzyskim Karolina Kuklińska i Anna Gmerek 2a

Opieka M.Jaskuła i J.Ryhanycz

ŻEGLARSTWO – Michał GRYGLEWSKI

IV miejsce - Żeglarskie Mistrzostwa Europy 2004

III miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata

I miejsce - Żeglarskie Mistrzostwa Niemiec 2004

II m w Neapolu

II miejsce - Żeglarskie Długodystansowe Mistrzostwa Polski 2004

M. Gryglewski został powołany do kadry narodowej w klasie OPTIMIST